Drzwi zewnętrzne różnią się wieloma parametrami. Wszystko jest uzależnione, gdzie mają być zamontowane, czy jest to zabudowa jednorodzinna, czy blokowisko. Ważnym kryterium jest również to, gdzie mieszkamy: czy w hałaśliwym centrum miasta, czy w spokojnej okolicy. Na rynku mamy bardzo duży wybór różnego rodzaju drzwi, dlatego by nie popełnić błędu przy zakupie, warto skorzystać z doradztwa firmy, która specjalizuje się w tym temacie. Szeroki asortyment ma do zaoferowania Salon Stolarki Otworowej Multi Windows.  

Przy wyborze drzwi wejściowych powinniśmy kierować się kilkoma czynnikami, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Najlepszym zabezpieczeniem będą antywłamaniowe. Ważnym elementem jest izolacja termiczna, drzwi powinny zapobiegać wydostawaniu się ciepłego powietrza na zewnątrz. Wszystko zależy od ich wypełnienia, najlepiej by była to pianka poliuretanowa lub wełna mineralna, która nie powoduje utraty ciepła. Pod względem ochrony przed działaniem czynników atmosferycznych ważna jest również ościeżnica. Powinna mieć wyższe właściwości termiczne, co zmniejsza termo przepuszczalność drzwi. Dlatego w przypadku domów jednorodzinnych warto wybrać tzw. ościeżnicę termo, dzięki której unikniemy ryzyka powstania mostków termicznych. W drzwiach ważna jest izolacja akustyczna, która ograniczy nam wydostawanie się hałasu i przenikanie do wewnątrz. Drzwi powinny być odporne na wilgoć, dlatego trzeba je zabezpieczyć uszczelkami. Najlepsze i najcieplejsze drzwi posiadają system czterostronnej przylgi, a samych uszczelek mogą mieć aż cztery. Jednym z dodatkowych czynników, na który możemy zwrócić uwagę, jest klasa odporności na powiewy wiatru. Jeśli już drzwi spełniają wszystkie te czynniki, pozostaje nam jedynie dobór drzwi pod względem estetycznym. Drzwi do zabudowy jednorodzinnej powinny zgrać się z elewacją budynku oraz być dopasowane kolorystycznie do stolarki okiennej. 

Rodzaje drzwi wejściowych

 Specjaliści oceniają, że drzwi wejściowe powinny mieć ok. 1 m szerokości skrzydła, jednak minimalna szerokość to 90 cm. Przy wymianie drzwi musimy kierować się podobnymi wymiarami, w przeciwnym razie będziemy zmuszeni rozkuwać mury. Natomiast jeśli mamy możliwość wyboru, wiele firm oferuje drzwi dwuskrzydłowe czy też drzwi z bocznym doświetleniem lub doświetleniami. Wszystko jest uzależnione, czy wybieramy drzwi do mieszkania, czy do domu jednorodzinnego. W domach nie zawsze mamy drzwi garażowe albo tarasowe, wobec tego wejściowe będą jedynymi, przez które będziemy musieli przenieść różne rzeczy, czasami o większych gabarytach. Drzwi wejściowe wykonane są z różnych materiałów i od tego zależne są ich parametry oraz gwarancja udzielana przez producenta.

Drzwi drewniane są produktem ponadczasowym o ekskluzywnym wyglądzie, mającym duże możliwości techniczne, w którym wykonać można wielkości i kształty nawet niestandardowe np. łuki, tworząc niesamowity klimat od samego wejścia do domu. Niestety ich wadą jest potrzeba właściwej konserwacji za pomocą profesjonalnych środków i subiektywnie wysoka cena.

Wysoką wytrzymałością charakteryzują się drzwi stalowe, których drewniana lub aluminiowa rama pokryta jest blachą ocynkowaną, a z zewnątrz oklejone są folią drewnopodobną, co daje ochronę przed wilgocią. Obecne możliwości drzwi stalowych pozwalają na wykonanie ich nawet w parametrach pasywnych. Na dzisiejszym rynku są najbardziej optymalnym i najczęściej wybieranym wśród klientów produktem.

Drzwi z PCV mają możliwości zastosowania różnorodnych paneli dekoracyjnych, bardzo bogatą gamę kolorystyczną, która idealnie pokrywa się z oknami z tego samego surowca, są odporne na wilgoć, mają dobrą izolację termiczną. Jednak specyfikacja, jaką charakteryzują się panele wsadowe, jakimi wypełnione są drzwi oraz estetyka zawiasów jest elementem, który rzadko trafia w gusta klientów.

W przypadku drzwi z aluminium, mamy do czynienia z materiałem, który odporny jest na uszkodzenia, wysoką statykę konstrukcji na wszelkiego rodzaju odkształcenia. Do ich zalet należy dobra izolacja termiczna, akustyczna, możliwość zastosowania szerokiej gamy kolorystycznej paleta RAL, jak i kolorów drewnopochodnych wykonanych w technologii prepainted. Możliwości techniczne aluminium są na tyle bogate, że można w nich wykonać skrzydła o wysokości nawet 3 metrów, co czyni z nich materiał o najwyżej wytrzymałości.


Categories: Blog