Bramy garażowe to nie jednorodny zbiór produktów, lecz zróżnicowana grupa, na którą składają się różne towary. Szeroka oferta może wydawać się pewną niedogodnością podczas dokonywania wyborów zakupowych, ponieważ zmusza ona do przebierania w propozycjach i porównywania ich między sobą, co potrafi być żmudne. W ostatecznym rozrachunku różnorodność bram garażowych ma jednak na celu poszerzyć ofertę dla klientów i sprawić, że będzie można jak najlepiej dopasować produkt do swoich wymagań.

Na co należy zwrócić największą uwagę przy wyborze bramy garażowej? Przede wszystkim na to, jaki typ bramy będzie nam potrzebny. Między rodzajami bram garażowych występują bowiem zasadnicze różnice, które tyczą się przede wszystkim sposobu otwierania. Jakie typy bram garażowych można wyróżnić? Są to:

  • bramy rolowane
  • bramy uchylne
  • bramy segmentowe
  • bramy rozwierane

Każdy z wymienionych rodzajów bram otwiera się w inny sposób. Bramy rolowane mają rozwijane wejście, które działa na zasadzie podobnej do rolet okiennych. Bramy uchylne funkcjonują w ten sposób, iż przy ich otwieraniu płyta stanowiąca wejście unosi się do góry, ku sufitowi. Natomiast wejścia bram segmentowych składają się nie z jednej płyty, lecz z kilku, które rozsuwają się pionowo bądź poziomo. Podobnie jest z bramami rozwieranymi, jednak w ich przypadku wejście się nie rozsuwa, lecz otwiera na oścież.

Wybierając bramę garażową należy zwrócić uwagę na to, by dostosować ją zarówno do obiektu, jakim jest garaż, jak i do pojazdu, który ma się mieścić w garażu. Brama ma być bowiem przede wszystkim funkcjonalna. Jej otwieranie powinno sprawiać jak najmniej trudności i być możliwie jak najcichsze. Jednocześnie jednak brama garażowa musi gwarantować bezpieczeństwo umieszczonemu za nią pojazdowi. Aspekt ten obejmuje nie tylko ochronę przed włamaniami, ale także zabezpieczenie przechowywanego w garażu pojazdu przed wilgocią czy zimnem. Krótko mówiąc, dobra brama garażowa powinna gwarantować solidną izolację termiczną. Pamiętając o wszystkich tych czynnikach, nie należy jednak zapominać, że liczy się także estetyka bramy. W końcu to frontowy, a więc i reprezentacyjny element garażu.


Categories: Blog