Zarówno okna drewniane, jak i okna PCV zapewnią odpowiedni komfort cieplny oraz zapobiegną stratom ciepła. To, jakie rozwiązanie wybierzemy zależy w dużej mierze od naszych gustów, preferencji, potrzeb, a także od stylu architektonicznego samego budynku. Sprawdź, jakie są zalety okien PCV i czym charakteryzują się okna drewniane.

Jakie są zalety okien PCV?

Okna PCV charakteryzują się wysoką izolacyjnością termiczną oraz akustyczną, między innymi dzięki zamontowaniu w ich profilach minimum trzech komór, usztywniających okna. Są łatwe w użytkowaniu i nie odkształcają się pod wpływem ekstremalnie wysokich temperatur. Stalowe kształtowniki chronią okna PCV przed korozją. Kolejną zaletą okien PCV jest łatwość ich pielęgnacji: wystarczy ciepła woda z mydłem lub płynem do mycia naczyń.

Warto również zaznaczyć, że okna plastikowe są wyjątkowo odporne na niekorzystne warunki pogodowe, takie jak deszcz, wiatr, śnieg, a także na powstawanie pleśni czy grzybów oraz na uszkodzenia mechaniczne. Zbrojenia stalowe, stosowane w ościeżnicach oraz skrzydłach okiennych okien PCV podwyższają statyczność oraz stabilność okien. Co więcej, dzięki swojej niepalności okna PCV są wyjątkowo bezpieczne.   

Kiedy warto zdecydować się ona okna drewniane?

Okna drewniane to doskonale rozwiązanie dla wielbicieli klasyki. Idealnie komponować się będą z drewnianymi drzwiami oraz z drewnianymi elementami wykończenia fasady budynku oraz jego wnętrz. Ich profile mogą posiadać różne wzory usłojenia, a także kolory. energooszczędne, ognioodporne i odporne na wilgoć. Trzeba pamiętać, że okna drewniane wymagają regularnej konserwacji, jednak dzięki zabiegom pielęgnującym z biegiem lat nie pojawiają się na nich odkształcenia. Oferowane przez nas okna drewniane stworzą w domu miłą, ciepłą atmosferę, a także zapewniają lepszą, naturalną infiltrację powietrza. Są rozwiązaniem dla osób szczególnie ceniących sobie naturalne materiały.

Warto na końcu dodać, że wybór okien PCV lub drewnianych zależy w dużej mierze od charakteru budynku i jego wnętrz. W domach w stylu klasycznym, tradycyjnym lub rustykalnym najlepiej sprawdzą się okna drewniane, w nowoczesnych i modernistycznych willach oraz budynkach okna PCV. 


Categories: Blog